Třeťáci v Malých Svatoňovicích

Letos je zima jako malovaná, hodně sněhu na bobování i koulování, krásný led na bruslení. Všechno děti již vyzkoušely. Tak co ještě?

Ve středu 25. 1. 2017 se třeťáci společně s paní učitelkami  rozhodli navštívit jednu moc hezkou a ojedinělou věc – ledovou sochu pejska a kočičky na náměstí v Malých Svatoňovicích. Vytvořil ji z velikého kusu ledosněhu student sochařské školy. No to bylo něco!  Děti se fotily, obdivovaly techniku výroby, zkoušely tvrdost ledu a hlavně – každý si přeje být ledosochařem.

Potom se děti přesunuly do vedlejšího muzea. Hodná paní průvodkyně  jim  poutavě vypravovala o rodině  Čapkových,  o otci  Antonínovi, který byl panem doktorem, hlavně ale o Josefu a Karlovi. Školáci  se dozvěděli  spoustu zajímavostí o jejich životě a díle. Pohádka o tom, jak pejsek s kočičkou myli podlahu, byla třešinkou na dortu.

Děti si ještě smočily ruce v zázračné vodě sedmipramenné studánky a potom už rychle na autobus a zpátky do školy, která nese hrdý název – Základní škola bratří Čapků.

 (Blanka Pavlásková)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...