Hurá! Budou Vánoce – projekt 3. tříd

 Naše těšení na Vánoce začalo výrobou adventního věnečku a rozsvícením první svíčky na něm. Dále jsme si vymysleli obrázkový adventní kalendář, každý den bylo v obálce překvapení. Vánoční koledy a písničky jsme zpívali každý den ráno,aby nám to těšení lépe utíkalo. O lidových tradicích a zvyklostech jsme se nejvíce dozvěděli z knížky Martina Bestajovského – Lidové obyčeje a nápady pro šikovné ruce.

 2. prosince na nás přišli čerti a my slíbili, že budeme hodné děti.  Za odměnu jsme si ustrojili ve třídě stromeček a sestavili papírový betlém od Josefa Lady.

 Další akcí bylo vánoční  vystoupení dětí ze ZŠ a MTŠ v Havlovicích a taneční pohádka Ledové království v DAJ. V muzeu jsme navštívili výstavu betlémů a seznámili se s tradičními vánočními pokrmy našich babiček. Všechno  se nám to líbilo a děkujeme.

V posledním týdnu před Vánocemi jsme se vypravili ke krmelci, donesli zvířátkům spousty dobrot a zazpívali jim koledu. Ať se mají také dobře.

 Ve středu po třídní besídce jsme se rozloučili se stromečkem, s kamarády, paní učitelkou, popřáli si hodně dárků a zdraví do nového roku 2017.

(děti 3.tříd a Blanka Pavlásková)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...