Exkurze osmáků a deváťáků v SPŠ Trutnov – Mladé Buky

Ve čtvrtek 3. listopadu vyrazili žáci 8. a 9. ročníku na zajímavou exkurzi do Mladých Buků. Tam si prohlédli objekty patřící SPŠ Trutnov a zjistili mnohé informace o studiu maturitních i nematuritních oborů na této škole.

A jaký přínos měla exkurze pro žáky 8. A?

Exkurze pro mě měla veliký přínos, jelikož vím, kam asi tak půjdu na školu. Šel bych rád na obor s výpočetní technikou (programátor). Na exkurzi jsem se dopodrobna dozvěděl, co se v tomto oboru dělá.
(Jan Frydrych)

Dozvěděl jsem se o nové škole v blízkosti mého domova. Kdyby mně šla matika a fyzika, tak bych na tuto školu po deváté třídě nastoupil. Jinak mě na této škole zaujalo hlavně vybavení.
(Tomáš Hofman)

Podívala jsem se na školu, která má učňovské i maturitní obory. Já mám o své škole jiné představy, ale i tak to bylo velice zajímavé. Podívali jsme se do tříd, kde se učilo, viděli jsme všechny možné stroje. Pán nám zajímavě vyprávěl o volbě školy a povolání. Měli jsme možnost si i vyzkoušet různé výrobky tamějších studentů. Bylo to zajímavá a pro kluky možná i rozhodující exkurze.
(Eliška Mesnerová)

Dostal jsem velmi zajímavý tip pro vyučení. Také jsem byl poučen, že bych si měl vybírat školu strategicky. Tedy například podle toho, jestli pak najdu práci a jestli můžu dělat případně i něco jiného.
(Jiří Pecháček)

Exkurze mi dala do rozhodování o volbě střední školy hodně nových informací. Výklad o nabídkách oborů na průmyslové škole byl podle mě pro všechny přínosný. Dozvěděli jsme se veškeré detaily o všech oborech. I když pro někoho byla exkurze tak přínosná, že se rozhodl právě pro tuto školu, tak já se jen utvrdil, že na SPŠ nepůjdu a zvolím spíše gymnázium nebo popřípadě jazykovou školu. Ale exkurze se mi hodně líbila.
(Michal Černý)