Pohádkový hrad se prvňáčkům líbil!

Konečně jsme se dočkali a vyrazili na dlouho očekávaný výlet za dračím králem Rozumbraďákem na pohádkový hrad a zámek Staré Hrady nedaleko Jičína.

Cesta proběhla bez větších problémů, blinkání se podařilo včas zachytit do připravených pytlíků :-). Jakmile jsme dorazili na místo, vybalili jsme sváči od maminek, zbaštili je a vydali se na obhlídku okolí. Kluky uchvátil hlavně stánek s dřevěnými meči – během několika okamžiků se většina proměnila v chrabré bojovníky. Holčičky spíše zaujala bižuterie.  Podívali jsme se i do Čarodějné bestyjoly s živými zvířátky – viděli jsme kozu, ovečky, bažanty, hrdličky, krysáky, šváby a další havěť.

Na hradním nádvoří jsme seznámili s rázným a zároveň skvělým průvodcem – rytířem Danielem. Provedl nás prvním pohádkovým okruhem se spoustou draků, dráčků, dračích princů, princezen a rytířů, ale i víl a skřítků. V historických hradních a zámeckých prostorách jsme viděli, jak se žilo v minulosti. Nakonec jsme se v Dračí královské komnatě účastnili osobní audience – přijalo nás Jeho Veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí královskou rodinou.

Po krátkém odpočinku nás čekal opět rytíř Daniel a prohlídkový okruh Zámecké pohádkové sklepení.  Zde našli svůj domov  čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Viděli jsme také lesní a ledové království,  čertovskou a vodnickou domácnost, pohádkovou hladomornu, rodinku starohradského obra, velkého ochočeného draka z lesního království, palác plný skřítků a obří smaragdové draky.

Nakonec jsme se všichni ještě jednou řádně posilnili dalšími svačinkami od maminek a utratili všechny penízky za suvenýry a něco na zub. A pak už nás čekala jen cesta domů.

I díky tomu, že děti byly hodné, se výlet se moc vydařil a určitě na něj budeme všichni dlouho vzpomínat!

(Eva Prouzová)

Fotogalerie 1. A

Fotogalerie 1. B

Mohlo by se vám líbit...