Návštěva v ateliéru grafika Mirka Malého

Cesty osudů bývají spletité, stejně jako ta, díky které se malíř a grafik Mirek Malý ocitl nejprve v Úpici a která ho nyní odvádí zpátky do jeho rodiště, do Vamberka. V Úpici prožil mnoho krásných let se svou láskou, ale i v kruhu svých přátel výtvarníků. Jeho grafická i malířská tvorba potěšila a stále těší spousty výtvarných příznivců na desítkách výstav v okolí, ale i za hranicemi.Je velká škoda, že Úpici opouští člověk takových kvalit.

Děti ze 2. třídy Základní školy Bratří Čapků v Úpici této příležitosti využily a navštívily pana Malého před odjezdem v jeho ateliéru, kde si nejen prohlédly část jeho tvorby, ale i vytvořily pod jeho vedením vlastní monotyp. Na rozloučenou mu popřály mnoho inspirace a krásných obrázků v jeho novém působišti.

Obrázky dětí si můžete prohlédnout v naší galerii.

(Daniela Mikešová)